Lipiec 23 2014 05:22:45
Ostatnie zdjęcia!

"Józek" i "Komar" z awansem!

Wczoraj w Rzeszowie rozegrano eliminację do MIMP. Znakomicie spisali się reprezentanci klubu z Częstochowy. W zawodach triumfował Artur Czaja. "Józek" tylko w jednym wyścigu oglądał plecy swoich rywali, pozostałe 4 biegi wygrał. Awans uzyskał też Rafał Malczewski. Drugi nasz reprezentant wywalczył 11 "oczek". Tyle samo mieli Cyfer i Nowak. Między nimi rozegrał się bieg, który miał zadecydować o kolejności na miejscach 4,5 i 6. W gonitwie tej "Komar" był drugi ale dało mu to bezpośredni awans do finału ponieważ zajął 5 miejsce.

Wyniki "Włókniarzy" w półfinałach Brązowego Kasku

W środę, 16 lipca, w Rybniku i Krośnie rozegrano półfinały Brązowego Kasku. W Rybniku triumfował Kacper Woryna, a w Krośnie Adrian Cyfer. W zawodach wystartowali Hubert Łęgowik, Maksym Drabik i Oskar Polis.

MDMP: Młode "Lwy" najlepsze w Tarnowie!

Juniorzy Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa triumfowali w Tarnowie, gdzie rozegrana została III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. "Lwy" do triumfu poprowadzili Rafał Malczewski i Artur Czaja, który wywalczyli po 8 "oczek". Na podium znaleźli się również juniorzy Grupy Azoty Unii Tarnów i SŻKS ROW-u Rybnik.

SK: Awans Czai, Drabik za burtą

W sobotnie popołudnie na torze w Rawiczu odbył się półfinał Srebrnego Kasku. W zawodach wystartowało dwóch żużlowców z Częstochowy - Artur Czaja oraz Maksym Drabik. Bardziej doświadczony z naszych juniorów wywalczył 9 punktów i zajął piątą lokatę co pozwoliło mu awansować do finału. Drabik na swoim koncie zapisał 7 "oczek" i został sklasyfikowany na 11 miejscu. Synowi legendy Włókniarza brakło tylko punktu by stanąć do walki w biegu barażowym o awans do Finału Srebrnego Kasku.

Kildemand "na piątkę" dla Swindon

W angielskiej Elite League, Swindon Robins pokonało dziś u siebie ekipę Poole Pirates. Gospodarze wygrali z "Piratami" 46:43. Po stronie "Rudzików" przeciętny występ zanotował Peter Kildemand. Duńczyk w czterech biegach zdobył 5 punktów z bonusem.